Warto zobaczyć

Finansowanie społecznościowe jako zalążek kapitału zapewnianego przez szeroką społeczność wirtualną

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Moda na finansowanie społecznościowe w ostatnich latach dotarła także do Polski. Sprawiło to pojawienie się platform, jakie przekazują możliwość ekspozycji przedsięwzięcia i zebrania pieniędzy na realizowanie opracowanego pomysłu.
gospodarka
Author: Martin Lewison
Source: http://www.flickr.com


Finansowanie społecznościowe przynosi inicjatorom przedsięwzięć publicznych, kulturalnych i biznesowych możliwość zdobywania środków na ich realizację. Fundującymi są członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, bliscy i wszelakie osoby, które mikropłatnościami chcą wspomóc twórców. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, jakie zezwalają realizować marzenia, polepszać biznes, czy też tworzyć atrakcyjne pomysły.

Jeśli masz życzenie poczytać większą dawkę publikacji na analizowany tu temat, to szczerze zalecam ten serwis - kliknij oraz sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

/J]

Finansowanie może uzyskać każde działanie dobroczynne, kulturalne, publiczne i biznesowe, jednak to jest zależne od wsparcia ludności. Nastręcza to właściwego przygotowania, konstruowania wiarygodności, transparentności i przede wszystkim zaangażowania.


Finansowanie społecznościowe to zalążek kapitału zapewnianego przez obszerną populację wirtualną, która ochoczo zaangażuje się w wspieranie kreatywności. Takie finansowanie umożliwia przetestowanie zainteresowania przedsięwzięciem i pozyskanie kapitału na jego realizowanie. Należy natomiast pamiętać, że wspomagającym każdorazowo należy się bonus będący następstwem realizacji przedsięwzięcia.
Powinno się opracować również postępowania promocyjne które spowodują, że o pomyśle dowie się mnóstwo osób, napiszą o nim środki masowego przekazu, a Internauci będą zaciekawieni uczestnictwem. Crowdfunding w Polsce jest w pełni legalny, aczkolwiek wymaga przygotowania od strony legislacyjnej i podatkowej.