Warto zobaczyć

XXI wiek to czas kart wszelkiego typu - takich kredytowych i bankomatowych - skrupulatnie wypierają one z obiegu zwykłe pieniądze

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Obecne rewolucje technologiczne powodują, że nasze funkcjonowanie ewoluuje w zawrotnym tempie. Mamy laptopy oraz internet. Mamy możliwość też bez kłopotu podróżować po świecie.
Również sposób płacenia zmienia się diametralnie.


sala konferencyjna
Author: Sofitel Dubai Downtown
Source: http://www.flickr.com


Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o tym, że Szwecja ma zamiar zupełnie zrezygnować z papierowych pieniędzy w ciągu najbliższych 3 lat. Pewnie będzie to pierwszy kraj, który da bodziec innym państwom do działania. Nie wiadomo. Jednak w naszym kraju wciąż trudno wyobrazić sobie, aby nie drukowali już naszego wspaniałego złotego z królami na banknocie. Prawda, użycie kart bankomatowych jest niezwykle powszechne. Coraz częściej jest to powodem tego, że ludzie rezygnują z noszenia banknotów. Tym bardziej, że sklepy albo bistra zazwyczaj przyjmują już karty. Jednak pomimo tego - zawsze warto mieć w portfelu jakieś tradycyjne banknoty (https://snmw.pl/). Może się okazać, że istnieją miejsca, gdzie gotówka (pożyczki pod zastaw) będzie potrzebna. Przykładowo, nie będziemy mogli zrobić jednej strony ksera, nie uiszczając opłaty monetami. Kłopot ze zrobieniem zakupów bez pieniędzy może pojawić się także na wsi. Czasami różne kramiki na rynku z pamiątkami także nie mają terminala płatniczego. W popularnych ostatnimi czasy food trackach również sporadycznie możemy spotkać szansę płacenia kartą.
Dlatego, jak mówią nasze babcie - przezorny zawsze ubezpieczony. Należy mieć przy sobie tradycyjne pieniądze, gdyż nie da się przewidzieć, kiedy mogą nam uratować życie.