Warto zobaczyć

Programy motywujące jako motywowanie najlepszych pracujących

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Współcześnie pracodawcy coraz to częściej rozumieją korzyści płynące z odpowiedniego motywowania pracujących. Taka odmiana premii wzmacnia zaangażowanie pracujących i ugruntowuje stosunki z przedsiębiorstwem, co bezpośrednio przekłada się na efekty firmy.
w biurze rachunkowym
Author: Grupy .NET i IT
Source: http://www.flickr.com


Dla wielu pracodawców programy motywujące mają na celu zatrzymanie najlepszych pracowników w firmie.


Tymczasem każdego człowieka do działalności motywują inne wyróżnienia. Jedni doceniają ideały rodzinne, drudzy dobrą zabawę, a jeszcze inni poczucie bezpieczeństwa. Dlatego programy motywacyjne powinny być dostosowane indywidualnie do zainteresowań każdego uczestnika zespołu. Każdy program motywacyjny winien być dopasowany do strategii i oczekiwań przedsiębiorstwa.


Zazwyczaj spotykanymi składnikami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, bądź auta które służą pracownikom także do użytku prywatnego. Inną formą motywowania jest kolejne zabezpieczenie medyczne indywidualne, albo rodzinne, a również finansowane przez firmę ubezpieczenie na życie. Może to być również interesująca wyprawa, weekend w spa, karnet do kina, lub wycieczka integracyjna. Dla różnych zespołów pracowników trzeba kierować przystosowane programy motywacyjne, jakie podnoszą ich motywację do działalności, a to przyczynia się do maksymalizacji zysków. Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na stanowisko i jego pozycję w budowie firmy.
Nawet niezwykle oryginalny program motywacyjny nie będzie efektywny wtedy, gdy pracownik będzie miał wrażenie, że jest opłacany o wiele gorzej, niż jego odpowiednicy w różnych firmach.