Warto zobaczyć

Co jaki czas mogą zostać powtarzane szkolenia BHP oraz do czego powinny one przygotowywać pracowników?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Każdy zwierzchnik jest zobligowany do zapewnienia swym członkom personelu przeszkolenia, na którym zapoznają oni zagadnienia związane z zachowaniem m.in. bezpieczeństwa na stosownych stanowiskach.


czerwony tir na parkingu
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com


W zależności od ich typu, takie przeszkolenia mogłyby mieć charakter cykliczny. Postać, w której mogą być one przeprowadzane zależy w dużej mierze od danego zwierzchnika i typu samej pracy.


Przykładowo tak zwana praca zdalna powoduje, że takie szkolenia BHP mogłyby odbywać się przez internet czy to w postaci kierowanej przez odpowiedni program konsultacji czy też tylko przesłania właściwych materiałów szkoleniowych. W wypadku tradycyjnej formy zatrudnienia, takie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczenia PPOŻ mogłyby zostać powtarzane nawet co rok. Przepisy nie precyzują szczegółowo przedziału szkoleń, jakie powinny odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy oraz wykonywania przedsięwzięć z przedziału zwalczania pożarów oraz ewakuacji pracowników. Z tego też powodu przyjmuje się, że szkolenia kierunkowe dla tego typu członków personelu będą odpowiednie w zakresie pierwszej| pomocy przedlekarskiej.


szkolenia bhp
Author: Liz Lux
Source: http://www.flickr.com


Księgowość
Author: KAMEERU
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, że pracownicy, jacy byli oddelegowani do wykonywania działań w zakresie ochrony PPOŻ oraz ewakuacji nie muszą mieć w tym zakresie specjalistycznych umiejętności. Powinni z kolei mieć ukończone szkolenie BHP zgodnie z normami Ministerstwa Pracy. Swoiste znaczenie szkolenia posiadają w wypadku osób, które powinny pracować na dużej wysokości.


Poza tym uczestnik takiego szkolenia powinien po jego ukończeniu uzyskać świadectwo jego odbycia.

Niniejszy artykuł wydaje się bardzo wciągający? Jeśli tak, to sprawdź też inne polecane rozwody jarosław treści, gdyż są tak samo ciekawe i pochłoną Cię całkiem.

Musi to zostać zanotowane w aktach pracownika. Spółki, jakie prowadzą szkolenia BHP dopasowują okresy do potrzeb dowolnego klienta.