Warto zobaczyć

Dobry patent na odwoływanie się od sądowego nakazu zapłaty

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Nakaz zapłaty jest wystosowany przez sąd, podczas gdy to poszkodowany dochodzi roszczenia pieniężnego bądź uzyskania równoważnych wartością rzeczy zamiennych. Skuteczne dochodzenie roszczeń przez oskarżającego powiązane jest z udowodnieniem wymagań ze strony skarżącego przy pomocy dodanych do pozwu pism.

teczka z dokumentami
Author: Flazingo Photos
Source: http://www.flickr.com
Tymi dokumentami są: dokument urzędowy, przyjęty do akceptacji przez zadłużonego rachunek, wezwanie zadłużonego do zapłaty, złożone na piśmie oświadczenie o uznaniu długu, zaakceptowanie żądania zapłaty przez zadłużonego przy jednoczesnym zawiadomieniu przez instytucję bankową, że zadłużony nie ma funduszy, by spłacać dług. Prawomocny zakaz zapłaty posiada te same rezultaty jak zgodny z prawem wyrok. To oznacza, że podlega bezzwłocznemu wykonawstwu. Dłużnik posiada obowiązek zaspokojenia roszczenia w całości, razem z wszystkimi kosztami w ciągu czternastu dni od dnia doręczenia nakazu wpłaty albo też może w przeciągu tych dwóch tygodni wnieść zarzuty.

Jeśli więc ma pewne powody ku temu, by wyrok sądu zanegować, to powinien wystosować stosowne zarzuty. Tego typu zarzuty od nakazu zapłaty są specjalnym środkiem zaskarżenia, wziętym pod uwagę w działaniu nakazowym. Kwestionują one uzasadnienie pozwu (kiedy można mieć zarzuty od nakazu?). Zarzuty wniesione od nakazu zapłaty przysługują pozwanemu na początku postępowania. Zadłużony zobowiązany jest wskazać sąd (http://www.komornikolesno.pl/kontakt/) do którego wniesie zarzuty, a więc ten, jaki wydał zakaz zapłaty. Dokument złożony przez pozwanego musi posiadać formę pisemną oraz utrzymać wszystkie wyznaczniki pisma urzędowego. Pozwany musi wskazywać w nim, czy zaskarży nakaz całościowo, czy nie oraz wykazać zarzuty przed wdawaniem się w spór, pod rygorem ich utracenia.spotkanie z adwokatem
Author: Gage Skidmore
Source: http://www.flickr.com
Warto także, aby pozwany przedstawiał wszystkie dowody na swoją korzyść. Sąd przyjmie zarzuty od nakazu zapłaty, podczas gdy pismo zostanie przedłożone w prawidłowej formie a także terminowo. Wówczas też postępowanie uzna się za przebiegające właściwie. Pozwany musi więc dopilnować wyznaczników wymienionych w tym ustępie. Zarzuty od nakazu spłaty są zgodnym z prawem sposobem na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty. I jeśli tylko posiada się dowód na własną korzyść to bezsprzecznie z opcji tej należy skorzystać. Wówczas postępowanie będzie rozstrzygane po raz ponowny. Jeśli w związku z tym sprawa wymaga wyjaśnienia, warto wybrać się do prawnika, jaki pomoże utworzyć pismo urzędowe, omawiane w tym artykule.