Warto zobaczyć

Wysokość naszych składek ZUS - a więc, wszyściutko co dobrze jest na ten konkretny temat wiedzieć

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

ZUS - a więc po prostu "Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - jest to idealnie znana wszystkim instytucja, która ma możliwość choć często nie musi nam pomagać (każdym kto ogląda wiadomości ma pojęcie o czym mowa).


konstrukcje
Author: Klearchos Kapoutsis
Source: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj felietonie przybliżymy Państwu wysokości sumy ich składek i wszyściutko co dobrze jest na ich temat mieć pojęcie - wystarczy, że do końca odczytacie nasz nowiutki artykuł!


Na początku tekściku jesteśmy zmuszeni zaznaczyć, iż informacje na temacik składek - omijając naszym tekścikiem - znajdą Państwo także na samej stronce Internetowej ZUS-u oraz w innych felietonach tej rzeczy poświęconych. My dzisiaj przybliżymy tylko informacje podstawowe, takiego typu jak: jakie istnieją stopy procentowe składek (chodzi tutaj o składki na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dzisiaj od zaczynającego z nadmienionych punkciku - stopy procentowej. Stópka procentowa jest podzielona ze względy na typ składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie emerytalne - 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego - osiem procent, ubezpieczenie chorobowe - 2,45%, oraz na ubezpieczenie wypadkowe - które to może wynieść od 0,40% aż do trzy przecinek sześć procent.


Jeśli chodzi o drugiego punktu, którego to przezwiemy: wysokość składek zus, to bywa on zależny od rodzaju składki, czyli: na ubezpieczenia (zobacz także ubezpieczenia wrocław) typu społecznego (które wynosi 812,61 złotówek wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem typu chorobowego, lub Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotych), a także ostatni rodzaj składki na tak zwany Fundusz Pracy (który wynosi równocześnie z ubezpieczeniem jak i Bez - sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotych).