Warto zobaczyć

Zatroszcz się o pozbycie się uciążliwych urazów oraz chorób- to skuteczna rada na przyszłosć

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport prędzej czy później dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to właściwie nie do uniknięcia, ale nie może być powodem do załamania. Mięśnie czy różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden nieuważny krok, by złapać kontuzję. To nie znaczy jednak, że musimy odrzucić naszą pasję.

Potrzebna jest tylko odpowiednia diagnoza i odpowiednie leczenie. Nawet najbardziej uważny sportowiec będzie tego zdania.
Na początku łatwiej o urazy
Rehafit
Author: UC Physiotherapy
Source: http://www.flickr.com
O kontuzje łatwo zwłaszcza z początku przygody ze sportem. Mięśnie można wzmocnić wcześniej niż ścięgna albo stawy, a przez to jesteśmy narażeni na urazy w tym momencie, w którym uważamy, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co począć gdy już złapaliśmy kontuzję?

Podstawa to nie panikować. Zdenerwowanie i załamywanie się nic tutaj nie zmienią. Skoro coś się wydarzyło, to nic nie poradzimy, teraz można tylko dobrze kontuzję wyleczyć. Druga niezwykle ważna sprawa - nie można urazu „rozćwiczyć”. To tylko może pogłębić uraz. Ból to znak od organizmu, że coś nie działa i nie należy go ignorować. Można sobie zrobić większą krzywdę. Bolące miejsce powinniśmy schłodzić i zacząć powrót do zdrowia.

Jak zacząć leczenie?

Z kontuzją trzeba wybrać się do lekarza, najszybciej jak tylko to możliwe. Wyszukajmy dobrego lekarza sportowego, który nie powie nam, że mamy porzucić uprawianie sportu. Po diagnozie kolejnym krokiem powinna być fizjoterapia. Na pewno doradzi jak unikać kolejnych kontuzji, więc warto pytać o wszystko, co do czego mamy wątpliwości.


Leczenie kontuzji może udać się w krótkim czasie.

Masz uczucie, że podobne posty wyjaśnią Ci lepiej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

Czasami potrzeba tylko parę tygodni i czujemy się jak nowo narodzeni. Poważniejsze urazy oczywiście leczy się dłużej, ale potrzeba jedynie odrobinę systematyczności, by wrócić do ulubionego sportu ze zdwojoną siłą. I ze zdecydowanie większym zasobem wiedzy o tym jak strzec się urazów. Dobry fizjoterapeuta pomoże nam zrealizować nasze sportowe ambicje.

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2014 Cannot execute queries while other unbuffered queries are active. Consider using PDOStatement::fetchAll(). Alternatively, if your code is only ever going to run against mysql, you may enable query buffering by setting the PDO::MYSQL_ATTR_USE_BUFFERED_QUERY attribute.: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 14727733795d09e699e23518.00615767 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/lock.inc).