Warto zobaczyć

Z jakich pobudek funkcjonują dawcy nasienia i jakie badania powinni oni zrobić?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Są tego typu okoliczności w życiu człowieka, kiedy bardzo chcemy mieć potomstwo, ale nasz partner albo jest bezpłodny, lub kobieta jeszcze swego wybranka nie ma.


uśmiechnięte dziecko
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com


Z pomocną dłonią nadchodzą w takiej sytuacji tzw. banki spermy, które proponują nie tylko specjalistyczne doradztwo, ale również kolejne posunięcia mające na celu spłodzenie potomka.


Z tego typu bankami współdziałają mężczyźni, którzy w tego typu sytuacji określani są jako dawca nasienia. Jednak tego typu bank spełnia rolę pośrednika, z tego powodu dawcy mogą też ogłaszać się zwyczajnie w gazecie. Niestety patrząc na tę kwestię od strony kobiety, jest to stosunkowo niebezpieczne wyjście, gdyż ta nie ma gwarancji odnośnie stanu zdrowia tego typu dawcy. Wymieniony mężczyzna może, jeśli tylko kobieta wyrazi na to zgodę, podtrzymywać dalszy kontakt, jednak nie jest to ogólnie stosowana praktyka. Przed samym aktem podpisywana jest oczywiście odpowiednia umowa, w jakiej dawca nasienia zrzeka się prawa do swojego nienarodzonego jeszcze dziecka.
Patrząc od strony kobiety istotne jest, żeby tego typu mężczyzna był zdrowy fizycznie i psychicznie oraz, aby nie posiadał jakichkolwiek uzależnień, ponieważ tego typu skłonności do używek mogą być przekazywane w genach.

Interesująca wiadomość? Jeżeli tak uważasz, dodatkowo sprawdź ten link - odnajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/), która tyczy się rozpatrywanej tu problematyki.

Taki mężczyzna wykonuje nie tylko badania krwi, lecz także inne, przykładowo na brak obecności wirusa HIV. Pozostałymi słowy robi wszystko, żeby kobieta osiągnęła pewność, że jej potomstwo będzie całkowicie zdrowe.


Warto dodać, że czasem na tego typu formę zapłodnienia zgadzają się oboje małżonków, ponieważ ze względów biologicznych nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z kłopotem bezpłodności. Wtedy w lokalnych gazetach albo zwyczajnie w internecie poszukują ogłoszenia dawcy, jaki zapewnia, że wykonuje to, żeby pomóc paniom w zajściu w ciążę.