Warto zobaczyć

Zapalenie przyzębia to niebezpieczna przypadłość wynikająca ze złej higieny. Co podpowiadają eksperci

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Niewiele osób wie jak ważne jest dobre zdrowie przyzębia. Chcąc jak najdłużej zachować czarujący i zdrowy uśmiech nie wolno deprecjonować nawet małych symptomów stanu zapalnego dziąseł. Przypadłość ta nieleczona może doprowadzić wypadnięcia zębów. Jakich zasad przestrzegać żeby nie doprowadzić do zapalenia dziąseł? Czym leczyć zapalenie dziąseł?


Jak powstaje stan zapalny przyzębia? Jakie symptomy temu towarzyszą?

szpital
Author: Patrik Tschudin
Source: http://www.flickr.com
Stan zapalny dziąseł prawie zawsze powodują bakterie, których nadmiar odkłada się w jamie ustnej w postaci kamienia nazębnego. Jednym z pierwszych oznak jest krwawienie w czasie szczotkowania zębów, zaczerwienienie i opuchlizna, świadczące o powstaniu stanu zapalnego. W stanie zaawansowanym może się on przenieść na kości żuchwy oraz szczęki.

Zaintrygował Cię ten tekst? Wejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj nastawianie kręgów do woli o intrygujących Cię kwestiach.

Wtedy już krótka droga do osłabnięcia tej najważniejszej podpory uzębienia, co spowoduje ich ruszanie i wypadanie.

Powodem odkładania się niebezpiecznej płytki nazębnej jest utrzymywanie złej czystości jamy ustnej, niewłaściwa dieta oraz nałogi. Choroba ta bardzo często dotyka osoby palące papierosy. Może się zdarzyć, że powodem są duże wahania w gospodarce hormonalnej, podczas ciąży, w okresie dojrzewania, przekwitania, oraz przez środki antykoncepcyjne.

skutkami zapalenia przyzębia mogą być: brzydki zapach z ust, uczucie niesmaku, świąd a także inne objawy które mogą świadczyć o infekcji. Spośród nich bardzo poważnym sygnałem jest smak posmak ropy w jamie ustnej, ból oraz świąd. Wówczas trzeba niezwłocznie pójść do dentysty.

W jaki sposób leczyć zapalenie dziąseł?Po pierwsze nie należy zwlekać z wizytą u dentysty. Po drugie należy jak najszybciej usunąć kamień nazębny. Sposoby na ból dziąseł (opisane tutaj) i stan zapalny to przeważnie odpowiednio dobrane medykamenty, które zaleci lekarz. np. Mucosit. Wspomaga on leczenie stanów zapalnych jamy ustnej. To lekarstwo w żelu, który należy wcierać w dziąsła. Lekarz z pewnością poradzi, żeby odpowiednio pielęgnować jamę ustną: regularnie i precyzyjnie szczotkować zęby, oraz używać płynów do płukania ust które działają antybakteryjnie.