Warto zobaczyć

Co to jest AMD i dlaczego warto zacząć wcześnie leczyć tę chorobę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Współczesna medycyna jest w stanie wyleczyć rzeczywiście dość wiele chorób. Szanse na wyleczenie zwiększa w szczególności szybsze wykrywanie schorzeń, z tego względu trzeba się regularnie badać oraz nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są naprawdę zagrażające jest AMD, czyli Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się bez problemu domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.
oko
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W jaki sposób objawia się ta choroba? Przede wszystkim, poprzez kłopoty z widzeniem. Na przykład normalne, proste linie, osobie chorej wydają się być liniami posiadającymi kształt falisty. Jednym z typowych objawów są także trudności pojawiające się w czasie czytania. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Ryzyko zachorowania jest większe wraz z wiekiem, a na chorobę częściej zapadają kobiety. W grupie ryzyka znajdują się w dodatku osoby, w których rodzinie podobne schorzenie już miało miejsce, osoby rasy białej, jak również te, które palą papierosy. Czynnikiem sprzyjającym zachorowaniu jest wieloletnia praca, w warunkach w których osoba była narażona na intensywne światło. Aktualnie niestety nie znane są przyczyny, dla jakich pojawia się AMD.

Wtedy, gdy będziesz szukać innych tego rodzaju artykułów, to te wskazówki z witryny (https://sklep.wzso.pl/produkty/krazki-przeciwodlezynowe,2,10839) z pewnością okażą się Tobie niezwykle użyteczne.

W jaki sposób w takim razie wygląda leczenie AMD -
Schemat terapii jest zależny najczęściej od tego, czy choroba ma postać wysiękową czy suchą. Postać sucha jest o wiele bardziej powszechna i może dotyczyć nawet 90% chorych, z kolei postać wysiękowa pojawia się niekiedy u osób młodszych. Postać suchą leczy się przede wszystkim poprzez podawanie leków, których przeznaczeniem jest polepszenie ukrwienia.
okulary
Author: Santiago Matan
Source: http://www.flickr.com
Duże znaczenie ma też prawidłowa dieta, jakiej podstawą są rzecz jasna warzywa i owoce.

Chory powinien starać się eliminować te potrawy, które zawierają większą ilość cholesterolu. W przypadku postaci wysiękowej, która jest większym zagrożeniem, stosuje się laseroterapię bądź metodę fotodynamiczną. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju leczenie może jedynie zahamować dalszy rozwój schorzenia. Natomiast niestety nie może wyeliminować ADM albo poprawić widzenia.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło badanie wzroku toruń a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Dieta osób chorych powinna być bogata także w dużą ilość betakarotenu, cynku, selenu oraz witamin – C i E. Znakomicie oddziałuje także miłorząb japoński i wyciąg z czarnej borówki.