Warto zobaczyć

PRZEPISY SKLEPU – KLAUZULE NIEDOZWOLONE.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Wielu sprzedawców online zamieszcza w regulaminach zapisy niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa, często czyniąc to nieświadomie.Zapisy te tworzone są także czasami, przez właścicieli sklepów, którzy próbują unikać odpowiedzialności za działalność swoją lub innych firm, z którymi kooperują.

Regulamin sklepu
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Sprawa klauzul niedozwolonych (szczegółowe informacje) jest zatem bardzo ważna zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Do najbardziej znanych klauzul niedozwolonych w regulaminie sklepu internetowego, należą:

1.

Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odszukaj stronę, która da Ci wiele interesujących faktów.

Reklamowany produkt nie może być używany, w innym razie sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy zaakceptowania reklamacji. 2. Opłaty wysyłki nie są zwracane konsumentowi. 3. Sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zakupy dokonywane w sklepie internetowym przez osoby trzecie wykorzystujące konto oraz hasło klienta. 4. Sklep nie odpowiada za opóźnienia powstałe w wyniku niedotrzymania terminów przez firmę realizującą dostawę. 5. Deskrypcje produktów pochodzą ze stron producentów i dystrybutorów i mimo zachowania należytej staranności przy ich sporządzaniu mogą zawierać nieścisłości. Opisy oraz zdjęcia nie mogą być zatem podstawą do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do sklepu. 6. Wszelakie spory wynikłe w związku z realizacją umów kupna – sprzedaży pomiędzy sprzedawcą a klientem będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją bezkonfliktowego zakończenia sporu. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, lub też będzie nie zadawalające dla jakielkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla siedziby sprzedawcy. 7. Pieniądze zwracane są w ciągu dwóch tygodni od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej. Opłaty związane z transferem środków ponosi osoba kupująca. 8. Wszelkie reklamacje powstałe w okresie użytkowania, należy kierować od razu do producenta – bazując na gwarancji, która znajduje się razem z produktem. 9. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, jeśli będzie odesłany w oryginalnym, niezniszczonym pudełku, z kompletną jego zawartością i odpowiednim dowodem zakupu tj. : kwitem paragonowym lub fakturą, a sam towar będzie bez wad i nie będzie nosił jakichkolwiek śladów używania.

Jeśli zapis w regulaminie naszego sklepu internetowego, w wyniku postępowania sądowego - będzie zawierać klauzule niedozwolone, trzeba będzie niezwłocznie wprowadzić w nim zmiany (zobacz jak powinien wyglądać prawidłowo napisany regulamin sklepu internetowego - Kancelaria Wiński Warszawa). Oprócz tego też sąd może nałożyć karę pieniężną. Kwota ta wynosić może do 10% rocznych przychodów sklepu, jakie odnotowane zostały w roku poprzednim. Dodatkowo sprzedawca będzie musiał ponieść jeszcze opłaty publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do tego najczęściej dochodzą również koszty zastępstwa procesowego.