Warto zobaczyć

Choroby oczu do rzadkich nie zaliczają się

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Choć może czasem bardzo trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory potrafią je zaatakować. To jasne, to jest jedna z tych najniebezpieczniejszych chorób oczu, co nie znaczy absolutnie, iż pozostałe nie okazują się groźne.


Bywają, być może nie tyle dla życia, lecz nieleczone grożą utratą wzroku.
Jakie to choroby? Jedną z bardziej niebezpiecznych jest niewątpliwie jaskra. Zmagający się z nią muszą koniecznie kontrolować poziom ciśnienia w gałce ocznej - kiedy skoczy zbyt wysoko, grozi wtedy trwała utrata wzroku.

Oczekujesz na następny artykuł? Chcę zawiadomić Cię, że autorska strona (https://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/) jest już gotowa. W takim razie namawiam do lektury.

Bardzo częsta choroba oczu? Naturalnie zaćma. Czasem rozwija się pomalutku, lecz jeżeli dostrzegamy, że tracimy na ostrości widzenia, należałoby udać się do specjalisty, bo najprawdopodobniej są to jej początki. Leczy się ją operacyjnie, szczęśliwie w łatwy i w gruncie rzeczy bezbolesny sposób. Stosowane obecnie laserowe usuwanie zaćmy jest kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po kilku godzinach może opuścić szpital. Dzieje się tak dlatego, że chory u którego wykonuje się laserowe usuwanie zaćmy nie jest usypiany. Znieczulone specjalnymi kroplami bywa tylko oko. Nazywana chorobą osób w podeszłym wieku zaćma absolutnie nie jest przypisana tylko seniorom. Często może bowiem rozwijać się po urazach oka - w takim przypadku także oczywiście musi być usuwana.
zęby
Author: iXell


Strata wzroku dla wszystkich bywa tragedią, po której najłatwiejszych czynności trzeba uczyć się od nowa.
Lepiej więc niekiedy z błahego powodu pójść do specjalisty aniżeli omijać go latami, choć jakość wzroku sugeruje, że dzieje się z nimi coś niewłaściwego.