Warto zobaczyć

Sprawdź domowe sposoby na nadkwasotę żołądka

Nasze artykuły

Zgaga bezustannie ci dokucza? Nic zadziwiającego, symptomy zgagi są niesłychanie niemiłe i ograniczają normalne funkcjonowanie.


Domowe sposoby na nadkwasotę żołądka są skuteczne, jednakże kiedy zgaga nęka cię nagminnie, wówczas nieodzowna będzie wizyta u lekarza, dlatego że przyczyny zgagi bywają bardzo poważne.
lek
Author: DonkeyHotey
Source: http://www.flickr.com


Diagnoza
Author: PR Solution
Zgagą nazywamy sytuację gdy wracające się do przełyku kwasy żołądka wywołują ostry ból. O tym jak bardzo dotkliwa może to być dolegliwość świadczy już jej łacińska nazwa "pyrosis" wywodząca się od słowa "pyros" oznaczającego ogień. Jeżeli zgaga pojawia się z rzadka, można łatwo pokonać ją domowymi metodami. W przypadku jej systematycznego jak też częstego występowania zalecana jest konsultacja z lekarzem, zgaga może być bowiem objawem refluksu żołądkowego, a u osób starszych nawet choroby nowotworowej. Czasami wystarczy, iż lekarz zaordynuje stosowny lek - kliknij - na zgagę.


W neutralizacji kwasów żołądka pomocna będzie na pewno guma do żucia bez cukru. Możesz wychylić też szklankę gorącej wody z pół łyżeczki sody a także kilkoma kropelkami soku cytrynowego. Świetnym rozwiązaniem są również soki z marchewki, rzodkwi a także ogórka, które mają zasadowy odczyn. Kiedy już dopadła cię nadkwasota - postaraj się nie kłaść a także nie schylać, konsumuj niewielkie porcje lecz za to częściej, a ostatni posiłek skonsumuj najpóźniej 3 godziny przed snem. W walce ze zgagą najistotniejsza jest bowiem profilaktyka, zatem głównie właściwa dieta jak też zdrowe przyzwyczajenia żywieniowe.


Walcząc ze zgagą na początek warto odstawić lub co najmniej ograniczyć w jadłospisie następujące napoje jak też posiłki: napoje alkoholowe, kawa, herbata, napoje gazowane, czekolada, tłuste potrawy, potrawy pieczone, owoce cytrusowe, soki z owoców, mięta.