Warto zobaczyć

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, gdy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest współcześnie nadzwyczaj bogata.


Poniektórzy być może nie przymocowują dużej wagi do tego, w której aptece wyposażają się w lek, lecz może to być wielki błąd.
depresja
Author: Raymond Bryson
Source: http://www.flickr.com


Przecież od farmaceutów, niemalże w takim samym stopniu co od lekarzy, zależy zdrowie oraz życie nasze oraz naszych bliskich. Aptekarze realizują recepty zaordynowane przez lekarzy, lecz także wydają leki bez przepisu oraz inne mikstury. A wszyscy pragniemy, by do naszych rąk trafiały jedynie te właściwe wyroby.


Przy wyborze apteki na początek powinniśmy zapytać o zdanie rodzinę, przyjaciół albo sąsiadów. Możliwe że mają oni wypróbowane placówki, które mogą nam polecić. Interesujące opinie o aptekach odnaleźć możemy również w Internecie. Pacjenci chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami, tak tymi pozytywnymi, jak też negatywnymi. Kiedy już sami wybierzemy się do konkretnej apteki (dalej), należy zwrócić uwagę na parę spraw. Na pewno na obsługę, na to dla przykładu czy personel jest fachowy, czy farmaceuci entuzjastycznie odpowiadają na pytania i służą poradą przy wyborze konkretnych medykamentów. Częstokroć przecież wyruszając do apteki znając tylko oznaki choroby i mamy nadzieję, iż aptekarz podsunie nam dobry lek bez konieczności wizyty u medyka. Dobry farmaceuta powinien nie tylko posiadać całościową wiedzę na temat sprzedawanych leków, ale również być życzliwą i cierpliwą osobą.
Do apteki nierzadko trafiają osoby w podeszłym wieku czy też chore, do każdej powinno się podejść z sercem. Wielkim plusem jest też, gdy apteka apteka we franczyzie jest dobrze zaopatrzona.