Warto zobaczyć

Nauczanie jako świeża gałąź rynku – finanse i metody ich zdobycia.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Dzisiejszy rynek szkoleń bardzo mocno się rozwija, w niedługim czasie może stać się jedną z wiodących gałęzi biznesu. Kursy zawierają w sobie różne dziedziny wiedzy i umiejętności od przygotowywania posiłków po skomplikowane analizy statystyczne, znacząca jego częścią są też szkolenia z negocjacji oraz zarządzania projektami. Przeanalizujmy te ostatnie.

certyfikat
Author: priceminister
Source: http://www.flickr.com
Jednym z typów zarządzania projektami jest PRINCE2, czyli Projects In Controlled Environments, to metodyka zarządzania i sterowania projektami różnego rodzaju i gabarytów. Można jej używać zarówno w wielkich międzynarodowych korporacjach jak i w niedużych firmach. Najpierw był to zbiór najskuteczniejszych praktyk, czy tez procedur do managmentu projektami informatycznymi (został stworzony w Wielkiej Brytanii, co ciekawe prawa do niego posiada właśnie Korona Brytyjska), trochę później metodyka ta przeniosła się poza sferę IT. Sam PRINCE2 - kliknij strone opublikowany został w 1996 i od od tego czasu jest stosowany i udoskonalany w wielu krajach/ PRINCE2 daje możliwość podzielenia projektu na mniejsze i łatwiejsze do zarządzania części. Obecnie jest stosowany coraz szerzej na rynku polskim. Projekt zgodny z PRINCE2 powinien zawierać co najmniej dwa etapy zarządcze: inicjowanie projektu i realizację projektu. Metodyka ta skupia się na biznesowych aspektach projektu, daje możliwość skutecznego zamknięcia projektu w określonym czasie.

Kliknij tutaj - ta treść (http://www.transleo.pl/grafika) będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane na niej treści dotyczą zbliżonej problematyki, co artykuł, który w tej chwili czytasz.

PRINCE2 gwarantuje wysoki poziom wypracowanych celów i umożliwia zachowania kontroli nad ogółem projektu. Jest to jeden z bardziej skutecznych standardów dla organizacji biznesu, niemniej jego zastosowanie zajmuje dużo czasu, stąd potrzeba zaangażowania osoby, a najlepiej firmy, która przeszkoli członków teamu w tematyce PRINCE2.prince2
Author: Oliver Tacke
Source: http://www.flickr.com
Kursy są najczęściej prowadzone przez osoby dobrze zorientowane w tematyce i skuteczne, jednak, jak i przy innego rodzaju współpracy biznesowej, warto sprawdzić referencje danej firmy. Szkolenia z negocjowania są pod tym względem bardziej skomplikowane. Negocjacji może uczyć każdy, dlatego, trzeba zwrócić tu szczególną uwagę na poziom wykształcenia, kompetencje i doświadczenie osoby, która reklamuje swoje usługi. Kursy z negocjacji najlepiej zamawiać u doświadczonych firm szkoleniowych specjalizujących się w tematyce biznesowej, najlepiej, by prowadzący nauczanie mieli doświadczenie we współpracy z korporacjami np. psychologowie biznesu. Przed podpisaniem umowy warto umówić się na wstępny pokaz szkolenia (np. na ), a przede wszystkim należy poznać jego tematykę przed złożeniem podpisów. Co więcej warto wziąć udział w ćwiczeniach przeprowadzanych dla pracowników (nawet w roli egzaminatora), by sprawdzić poziom merytoryczny i poziom zaangażowania danej firmy.

Rynek kursów będzie stale się rozwijał, bo zawsze będą istnieć ludzie, którzy będą pragnęli się uczyć. Zawsze jednak pozostanie pytanie o umiejętności nauczycieli, dlatego warto zwrócić uwagę na coraz częściej pojawiające się rankingi firm.