Warto zobaczyć

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Przypadłość określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem dotyczący dużej grupy kobiet. Badania wskazują, że w Polsce ta przypadłość dotyczy nawet 40% kobiet po czterdziestce. Aczkolwiek nie tylko wiek jest ma w tym przypadku znaczenie.
Z problemem nietrzymania moczu nierzadko spotykają się również kobiety po porodach, wypadkach itd. Ta intymna choroba niestety nadal jest tematem tabu, na szczęście w obecnych czasach dostępne są skuteczne oraz małoinwazyjne metody radzenia sobie z tym problemem.


Mięśnie podtrzymujące pęcherz w naturalnej dla niego pozycji przestają odpowiednio pełnić swą rolę jeżeli są zwiotczałe i rozluźnione. Wówczas dochodzi do braku kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Delikatne “popuszczanie” moczu może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i powodować uciążliwy dyskomfort. Problem nie znika sam, zazwyczaj pogłębia się, gdyż niestymulowane mięśnie będą coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest oczywiście najskuteczniejsze we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pomaga uniknąć bolesnego zabiegu chirurgicznego. Wówczas można zastosować leczenie z użyciem lasera. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim paniom, jakie niezależnie od przyczyny mierzą się z owym problemem (wiek, poród naturalny, otyłość itd.).


wypoczynek
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Laserowe obkurczanie pochwy powoduje, iż mięśnie stają się jędrniejsze, a dzięki temu dolegliwość zanika.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.awodent.pulawy.pl/leczenie-kanalowe/), który prezentuje podobne kwestie.

Czasem już jeden zabieg wystarczy, aby pacjentka mogła cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia w związku z prawidłowym trzymaniem pęcherza.
Istotny jest fakt, że zabieg trwa krótko i jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po wykonaniu zabiegu. Należy jedynie stosować się do zaleceń lekarza, takich jak kilkutygodniowe wstrzymanie się od stosunków seksualnych czy uprawianiu sportu.