Warto zobaczyć

Jaskra - co to konkretnie jest i w jaki dokładnie sposób to w ogóle istnieje możliwość leczyć?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Jak dobrze wiemy chorób gałek ocznych jest tak naprawdę bardzo sporo i każda z nich posiada tak naprawdę swoje własne podłoże i przyczynę ukazania się. Pośród najbardziej niebezpiecznych chorób tego typu odnajdziemy jaskrę, która to nawet i do tej pory zabiera albo ogranicza wzrok milionom ludzi na całym świecie.
Dziewczyna z potarganymi włosami
Author: Rob
Source: http://www.flickr.com


Czy w ogóle można ją jakoś ominąć, a kiedy jest już zbyt późno, czy istnieje jakaś możliwość, aby ją wyleczyć?


By zachorować na jaskrę, człowiek musi posiadać na to predyspozycje, których to samych odmian tak naprawdę wcale a wcale nie jest tak mało. Pośród rzeczy, które mają możliwość wywołać jaskrę odnajdziemy takiego rodzaju czynniki jak choćby: wiek powyżej czterdziestu lat, występowanie jaskry w rodzinie (i to najczęściej od razu w pierwszym stopniu pokrewieństwa), jakiegoś rodzaju choroby kardiologiczne (choćby nadciśnienie tętnicze), ukazywani się migren czy częstych bólów głowy, tak nazywane zaburzenie krążenia obwodowego, czy tez silny stopień posiadanej wady wzroku (takiej jak chociażby nadwzroczność, czy krótkowzroczność), ukazywanie się chorób gałki ocznej, a nawet i takiego rodzaju rzeczy jak choćby retinopatia cukrzycowa, czy po prostu jakiegoś rodzaju uraz oka itp.
Sposobów uleczania tej choroby istnieje kilka, lecz najskuteczniejszym i dosyć często jedynym rozwiązaniem jest zoperowanie, gdyż jaskra operacja to bardzo często jedyny ratunek zaraz przed całkowitym utraceniem wzroku, nie jedynie wtedy, kiedy wcześniej nie wybieramy się do lekarza no i jest już zbyt późno - nie każdego rodzaju jaskrę istnieje możliwość wyleczyć kroplami czy innego rodzaju sposobami, jednakże jeżeli zauważymy, że zawęża się nam kąt widzenia, nie bójmy się i idźmy do lekarza, aby zacząć leczenie w jak najszybszym terminie!