Warto zobaczyć

Co robić, żeby właściwie zadbać o stan swego zdrowia?

Nasze artykuły

To niewątpliwie jedna z naistotniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Wiek, płeć, przynależność rasowa lub szerokość geograficzna nie ma tu żadnego znaczenia.


zdjęcie maszynki do golenia
Author: András Bögöly
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy chcemy jednego - zachować je na długie lata.


Zdrowie - o czym niezwykle często zdarza nam się zapominać - przemija i my jesteśmy kowalami swojego losu. Co więc trzeba zrobić, żeby cieszyć się dobrą kondycją przez długie lata? Obecnie coraz silniej akcentuje się rolę, jaką odgrywa aktywny styl życia w zapobieganiu wielorakim schorzeniom cywilizacyjnym, takim jak chociażby: nadciśnienie, cukrzyca bądź otyłość. Nie bez przyczyny mówi się, iż ruch to zdrowie - . Regularne „dawkowanie” sportu dotlenia organizm oraz wywiera pozytywny wpływ na pracę narządów wewnętrznych, a przede wszystkim układu mięśniowego. Aktywność jest nie mniej ważna niż profilaktyka. Cykliczne wizyty u lekarza, badania kontrolne, obserwacja własnego ciala to bezwzględna konieczność. W przedstawianym tu „przepisie” na zdrowie (super - sprawdź tutaj) nie powinno rzecz jasna zabraknąć podpunktu odnoszącego się do diety - interesujący wpis. Kondycja naszego organizmu w w dużym stopniu zależy z całą pewnością od sposobu odżywiania.


Warto pamiętać, aby zjadać pięć niedużych posiłków dziennie, w tym co najmniej dwie porcje warzyw oraz owoców, będących źródłem dużej ilości antyoksydantów.