Warto zobaczyć

W jaki sposób troszczyć się o uzębienie?

Nasze artykuły

Promienny uśmiech przedstawiający śnieżnobiałe ząbki to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale też marzenie niejednej z nas.


Powszednia higiena jamy ustnej. To do znużenia przypominane zdanie wydaje się oczywiste.
Gabinet SPA
Author: Giorgio Minguzzi
Source: http://www.flickr.com


Niemowlak
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com


Niestety, badania [sekwencjonowanie genomowe] objawiają, iż dalej wiele osób niedostatecznie dba o codzienną higienę uzębienia albo czyści ząbki na chybcika. Warto więc przypomnieć, że szczotkowanie ząbków przez 3 minuty minimum dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłku, będzie kluczowe w walce o piękny uśmiech. Poza ząbkami warto czyścić także język, na którym zbierają się mnogie bakterie tworzące osad. Niektóre szczoteczki zawierają specjalną powierzchnię czyszczącą przeznaczoną dla czyszczenia języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednakże wyłącznie do szczotkowania. By efektywnie zadbać o zęby, powinniśmy także za każdym razem dokonywać czyszczenia międzyzębowych przestrzeni z pomocą nici stomatologicznych, które na ogół zawierają fluor. Nitkowania winniśmy dokonywać z góry ku dołowi, by nie kaleczyć dziąseł. W celu podniesienia ochrony jamy ustnej, należy również przepłukiwać ją specjalnymi płynami.


Soczewki
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com


Odkładanie się kamienia nazębnego to naturalny proces, który tyczy się nawet ludzi czyszczących ząbki po każdym posiłku. Do jego budowy przysparzają się resztki jedzenia, drobnoustroje jak też substancje mieszczące się w ślinie. Nie jest realne bezpieczne oraz efektywne usunięcie go samodzielnie w domku.
Dlatego, by zadbać o zęby, dentyści zalecają raz na sześć miesięcy wybrać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg mieniony scalingiem. Przy sposobności dentysta (implanty zęba) wypełni wszelakie ubytki. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe.