Warto zobaczyć

Bycie pracodawcą to duży obowiązek - sprawdź, jakie prawa i obowiązki posiada przedsiębiorca

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Jeśli mamy własną firmę, posiadamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeśli będą dobrze wywiązywały się ze swych obowiązków. Musimy również pamiętać, że czasem dobrze jest pomyśleć o dodatkowej umowie z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Oczywiście nie zawsze pracownicy chcą się na to zgadzać. Ale, gdy owa umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale czasem klauzula o zakazie konkurencji wiąże nas na dłużej, dlatego zanim podpiszemy umowę powinniśmy ją punkt po punkcie sprawdzić.


Będąc szefem w firmie jesteśmy zobowiązani zadbać o to, by we właściwy sposób dokonano zaksięgowania wypłat. Jeśli chodzi o księgowanie wynagrodzeń, to wzięcie pod uwagę tego, jakie wypłaty dostają poszczególni pracownicy, w tym wyszczególnienie, na co konkretnie idą pieniądze odciągane z ich wypłat (umowa o zakazie konkurencji).

Zanim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną wiadomość, gdyż istotnie zalecam te informacje (http://www.adwokatchojka.pl/), z tego powodu że posiada ono niezwykle pomocne dane.

Z tego powodu do ewidencji płac potrzebny jest zdolny księgowy i w dzisiejszych czasach potrzebne będą również programy , które ułatwią owe księgowanie. Trzeba też nie zapominać, o tym by wynagrodzenia były przelewane na konto pracownika we właściwym terminie. Bo nie tylko parownik powinien wywiązać się ze swych obowiązków, ale również pracodawca.
dokumenty
Author: Random McRandomhead
Source: http://www.flickr.com


Przed pójściem do sądu

Jeśli jesteśmy zmuszeni pozwać kogoś o świadczenia alimentacyjne lub mamy zamiar się z kimś rozwieść, to trzeba pamiętać, że na początek trzeba ułożyć pozew. A jak napisać pozew do sądu? Nie zawsze jest to najprostsza sprawa, powinniśmy sprawdzić w jaki sposób prezentuje się ogólny wzór i spróbować (poznaj portal Jednak, jeżeli nie jesteśmy osobami, które dadzą sobie radę z takim pozwem, to dobrze pójść do prawnika.


Oczywiście wizyta i stworzenie dla nas pozwu to pewne koszty, ale jeżeli zależy nam żeby sąd przyjął pozew, to musi być on właściwie napisany. W sytuacji, gdy sprawa nie dotyczy wielkich pieniędzy pozew należy złożyć na właściwym formularzu.

Ta nowa treść (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-gospodarcze-handlowe-i-krs/) jest niesamowicie ciekawa i jeśli poszukujesz więcej informacji na prezentowaną tu problematykę, to odnajdziesz je tu.

Nie będziemy wiec musieli uciekać się do pomocy prawnika, bo nie jest to ciężka sprawa (zerknij na Jednak, kiedy chodzi o duże pieniądze to sensowniej wspomóc się osobami, które prawnikami.