Warto zobaczyć

Wiedza na temat tego co powoduje pożary pozwala zapobiec wielu wypadkom

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Każdy z nas oglądał seriale, w których dzielni strażacy walczyli z gorącym żywiołem. Jednak mało jest filmów, które pokazują jak rzeczywiście wygląda zawód strażaka. Otóż to nie tylko bieganie i lanie wody na płonące budynki to coś większego.
instrukcja przeciwpożarowa
Author: Oregon Department of Forestry
Source: http://www.flickr.com
PRZECIWPOŻAROWY DZWONEK Otóż strażacy zanim zostaną zawodowo zajmować się gaszeniem ognia muszą przejść sporą ilość testów i na dodatek muszą być bardzo silni fizycznie. Strażacy uczestniczą też w pisaniu początkowych wersji instrukcja (sprawdź promocje na bhponline instrukcja bhp pdf) ppoż. Każdy, co mieli kiedyś do czynienia z ogniem powie, że o najwazniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Otóż każdy musi zapoznać się w swym życiu z instrukcją przeciwpożarową. Spisane jest na niej między innymi to jak musimy się zachować by nie powstał ogień i co zrobić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i zacznie się rozprzestrzeniał.

BEZ PANIKI Osobom wydaje się, że ogromne pożary zdarzają się jedynie w filmach, lub gdzieś daleko od nich, do czasu, gdy sami będą w sytuacji, gdy ogień może zagrozić ich życiu. Najczęściej ludzie panikują, bo nie wiedzą, co robić. Nie zawsze intuicyjne działania są wskazane, bo mogą one nam tylko zaszkodzić. Niewiele jest osób, którzy potrafią zachować zimną krew i bez instrukcji samemu w odpowiedni sposób się zachować. Stąd też tak ważne są szkolenia ppoż warszawa. Szkolenia dotyczące ochrony przeciwpożarową powinny być przeprowadzone w każdej szkole, we wszystkich miejscach pracy, przynajmniej raz na pięć lat. Jeśli ludziom, co jakiś czas będzie się powtarzało to samo to na pewno w końcu zapamiętają, co powinni robić.Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w Warszawie i w różnych innych dużych miejscowościach naszego państwa. W stolicy firmy zajmujące się szkolenia z ppoż są w stanie dojechać do konkretnej firmy i tam zorganizować spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by do pożaru nie doszło i co zrobić, gdy będziemy świadkami wybuchu pożaru lub kiedy będziemy w sytuacji gdy ogień będzie wokół nas. Trzeba mimo, to pamiętać, że żywioł ognia jest nieokiełznany i często nie wszystkie punkty będziemy w stanie zastosować przy walce z żywym ogniem. Każdy pożar jest inne, dlatego jest to bardzo trudna sprawa. Dlatego również tak istotne jest by uczyć ludzi, co mogą a czego w żadnym wypadku robić nie wolno, gdy okaże się zmierzyć z ogniem.