Warto zobaczyć

Które choroby leczy laryngolog?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Laryngolog jest lekarzem, trudniącym się oceną oraz kuracją chorób nosa, ucha, krtani oraz gardła a także innych organów głowy oraz szyi.


zdrowie - kadr
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Jego specjalnością są między innymi choroby ucha i Kości skroniowej, choroby w obszarze nosa i przynosowych zatok, a także chorobowe stany gardła, jamy ustnej, tchawicy i krtani.

Zaciekawił Cię poniższy komentarz ze strony (http://rehaexpert.pl/rehabilitacja-skawina/)? Jeżeli go nie popierasz, to zachęcamy do polemizowania. Każda debata jest przydatna.

Profesjonalista laryngologii diagnozuje i kuruje także schorzenia przełyku, oskrzeli, szyi, głowy oraz struktur przyległych.


Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko
Author: Media Forum
Source: Media Forum


Laryngologia, zwana również otolaryngologią, jest jedną z powyżej 40 podstawowych specjalizacji lekarskich. Lekarz laryngolog charakteryzowany bywa też czasami tytułem "chirurga szyi oraz głowy".

Zainteresowały Cię dane zaprezentowane w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej skrupulatnych treści, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Dysponuje on należytą wiedzą i kwalifikacjami z obszaru diagnostyki i leczenia schorzeń tych struktur, które znajdują się w obrębie szyi oraz głowy, a więc głównie nosa, ucha i przynosowych zatok, a także jamy ustnej, przełyku i krtani. Laryngolog prowadzi także ocenę i leczenie schorzeń, zachodzących w obszarze oskrzeli i tchawicy. Obszar działań laryngologa obejmuje także choroby narządów zmysłów, takie jak zaburzenia równowagi, słuchu, smaku i węchu, a także choroby nerwów czaszkowych razem z diagnostyką oraz kuracją zaburzeń przełykania a także obwodowej postaci zespołu snu z bezdechem sennym.
poradnia laryngologiczna Poznań zazwyczaj zajmuje się kuracją osób z bólem i zapalnymi stanami ucha, a również z uczuciem zatkania i chronicznymi usznymi szumami. Na laryngologiczną konsultację muszą się również zgłosić pacjenci z niedosłuchem, krwawieniem z nosa a również przewlekłym zapaleniem krtani.