Warto zobaczyć

Tabletki - na co są i jakie dokładnie występują ich rodzaje?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

W naszych teraz obecnych czasach lekarstw na różne dolegliwości istnieją wręcz całe miliony, które zarazem występują pod niewiarygodnie przeróżnymi postaciami. Syropy, przeróżne żele, krople - to jedne spośród tych najczęściej obecnie używanych środków doustnych, które bywają bardzo przyjazne tak samo dla nas dorosłych, jak i dla dzieci.
fotogram - medycyna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Jednak powstała jeszcze jedna postać leków doustnych, znana już tak naprawdę od niewiarygodnie wielu lat - która to jest bardzo wygodna, zawsze porządnie zabezpieczona no i pod jej postacią istnieje możliwość odnaleźć praktycznie każdy w ogóle możliwy rodzaj leku. Co to dokładnie jest? Oczywiście tabletka!


Słysząc na temat tabletek bardzo wielu ma nadzieję, iż będą one małe no i łatwe do połknięcia - w obecnych czasach spora większość spośród nich ma właśnie taką postać i nie mamy problemów wraz z ich przyjmowaniem, oczywiście o ile nie są one "kolejne do zestawu", gdyż w takich przypadkach dosłownie każdy ma w końcu dość. Postać tabletki może przybrać każdy możliwy rodzaj lekarstwa: przeciwbólowy, przeciwzapalny, na katar, na problemy gorączkowe, na nieświeży oddech, czy nawet i na takiego rodzaju dolegliwości jak problemy z potencją, układem pokarmowym, oraz wyregulowanie miesiączki itd. Wymieniać można tak tak naprawdę bez końca, dlatego zaznaczymy w tej chwili coś całkiem innego.
Istnieje obecnie pewnego rodzaju podział tabletek, wśród których warto wyróżnić: tabletki przeznaczone do ssania, czy też do rozgryzania i żucia (należą one konkretnie do tabletek, które uwalniają lekarstwo w jamie ustnej); takie posiadające przedłużone uwalnianie lub opóźnionym uwalnianiu (te są tabletkami , które się połyka); poza tym istnieją też tableki przeznaczone do sporządzania płynów, a także nie słabiej ważne do tak nazywanego "stosowania pozajelitowego".