Warto zobaczyć

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że by mieć smukłą sylwetkę, trzeba często trenować

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi stare polskie motto. Jest ono całkowicie prawdziwe.


ćwiczenia są jednym z istotniejszych czynników, które pomagają nam zachować szczupłą sylwetkę i zdrowie na długie lata.
krem
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com


Ci, którzy ćwiczą regularnie, powtarzają, że plusów płynących z tego typu treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się zatem objadać czekoladą, żeby poczuć zadowolenie. Częste treningi mają więc wpływ dobrze na naszą psychikę i na nasze ciało. Same plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele ludzi, którzy za każdym razem starają wymigać się od ćwiczeń? Prawdopodobnie jest to kwestia lenistwa, które zostało utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś wiecznie siedział przed telewizorem, to trudno mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Musimy zatem mocno się zmotywować, nie przekładać treningu na tzw. wieczne jutro i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od swego ciała zbyt dużo, gdyż można zrobić sobie krzywdę. Dlatego warto rozkręcać się powoli. Można wybrać indywidualne treningi takie jak bieganie albo jazda na rolkach. Jeżeli jednak lepiej czujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej chętni do regularnych ćwiczeń, to należy zapisać się na przykład na aerobik albo zumbę.
Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, fantastycznym rozwiązaniem może być dla przykładu joga. Rozciągniemy wszystkie mięśnie oraz zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.