Warto zobaczyć

Obecnie problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to mniej więcej 30 tys. par rocznie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

W Polsce ma swoją siedzibę kilkadziesiąt klinik zajmujących się wykonywaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Pary które zdecydują się na taki typ zapłodnienia mają więc w czym wybierać.
in vitro śląsk
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Na dzień dzisiejszy problem niepłodności obejmuje ok. 1,2-1,5 mln par w naszym kraju. Daje to w przybliżeniu 30 tys. par każdego roku, które posiadają wskazania do kuracji metodą in-vitro, jednak co roku dzieci poczętych tym sposobem rodzi się tylko 5 tys. Podstawową przyczyną takiego obrazu sytuacji jest brak refundacji takiego sposobu leczenia ,a także wysokie ceny kuracji - sporo więcej o in vitro na Śląsku. W przypadku, gdy jednak dysponujemy wymaganymi środkami warto rozważyć w jakiej placówce planujemy poddać się leczeniu. Dla osób szukających dobrego ośrodka do przeprowadzenia in vitro śląsk jest interesującym regionem, ponieważ posiada on kilka placówek o bardzo dobrej renomie. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż wybierając in vitro musimy wykonać badania prenatalne, ponieważ w niektórych przypadkach niepłodność wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia wad genetycznych lub rozwojowych płodu. Diagnostyka prenatalna umożliwia wykluczenie nieprawidłowości i zapewnia większy komfort psychiczny przyszłej matce. Co więcej, w przypadku stwierdzenia jakiś nieprawidłowości można zacząć leczenie (implant zęba warszawa) już w łonie matki. Najpierw wykonuje się diagnostyki nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla malucha, a dopiero gdy coś zaniepokoi lekarza – inwazyjne. Takie badania niosą ze sobą jednakże pewne ryzyko powikłań, na przykład poronienia - tutaj badania prenatalne.


Podsumowując, zapłodnienie pozaustrojowe jest często jedyną szansą na poczęcie dziecka dla par cierpiących na bezpłodność. Wartość takiego zabiegu nie jest mała i często jest to przeszkodą nie do pokonania, jednakże nawet jeżeli dysponujemy wymaganą kwota nie mamy pewności sukcesu. U dzieci poczętych metodą in vitro występuje wyższe ryzyko pojawienia się wad genetycznych, dlatego tak istotne jest wykonanie badań prenatalnych.