Warto zobaczyć

Czym zajmuje się endokrynolog oraz kiedy trzeba do niego pójść?

Nasze artykuły

W dzisiejszych czasach gdy dostęp do świadczeń lekarskich jest prosty, a ludzie mają duża świadomość konieczności dbania o swoje zdrowie powinniśmy bardziej zwracać uwagę na sygnały, które daje nam nasz organizm. Lepiej wcześniej reagować aniżeli bagatelizować objawy. Ostatnio coraz częściej słyszymy o chorobach tarczycy. Jakie symptomy powinny zwrócić naszą uwagę i gdzie pójść z takimi problemami?
Problemami z tarczycą zajmuje się dział medycyny zwany endokrynologią. Jest to nauka badająca wydzielanie hormonów. Trzeba wiedzieć, iż wszystkie komórki naszego ciała mają zdolność do produkowania hormonów. Jedne w większym, a inne w mniejszym stopniu. Niektóre z tych komórek składają się na organy, które są gruczołami. Wszelkie zaburzenia wiążące z pracą takich narządów są w stanie doprowadzić do stanów chorobowych, które zwane są zaburzeniami hormonalnymi. Jest to związane z nadmierną ilością lub z niedoborem konkretnych hormonów. Z tego powodu też często mówi się o niedoczynności albo nadczynności. Jednak musimy pamiętać, że nadmiary hormonów mogą być również wynikiem działania nowotworu, z tego powodu dobrze to sprawdzić. W większych jak też małych miejscowościach nie brak dobrych specjalistów (kliknij na stronę „4Health" Centrum Dietetyki Klinicznej). Osobą, jaka będzie nam mogła pomóc jest endokrynolog Katowice na przykład są dobrym miejscem aby takiego specjalisty poszukać.
zabieg
Author: Dreamstine
Source: Dreamstine


W związku z tym, jakie sygnały powinny wzbudzić naszą czujność? Może to być dajmy na to nagła zmiana jeśli chodzi o masę ciała, ubytek albo przybranie na wadze.

Jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na ten temat, to notka spod linku (https://www.yourdentist.pl/implanty-zebow-warszawa) również takie dane ma, więc kliknij tu, żeby je poznać.

Niepokojąca jest też nadpobudliwość nerwowa jak również gorsza tolerancja na zmiany temperatur. Jak zdarza nam się nagłe bardzo szybkie bicie serca albo też oblewamy się nagle potem, mamy gorszy wygląd skóry może to także być objawem złych zmian hormonalnych. W przypadku kobiet różnego rodzaju zaburzenia miesiączki mogą zwrócić uwagę na możliwą chorobę.
Jak widzimy objawy są dosyć niejasne oraz pasują do wielu schorzeń. Dlatego warto najpierw wykluczyć ewentualne problemy z tarczycą aby móc w następnej kolejności zająć się problemami u odpowiedniego specjalisty. Dlatego wizyta u endokrynologa jest naturalnym początkiem. Od niej należy zacząć. Należy zgłosić się do endokrynologa, jakie pomoże postawić diagnozę. Czasem zdarza się bowiem tak, że bez żadnego rezultatu chodzimy od jednego specjalisty do drugiego, bo nikt nie jest w stanie stwierdzić co nam dolega.