Warto zobaczyć

Poznaj co to jest i jak ważny jest networking

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Niejeden kierownik zdaje sobie z pewnością sprawę jak istotna jest reklama oraz dobra twarz firmy. Nic tak nie napsuje nam hipotetycznego rynku, jak niekorzystna opinia jakiegoś naszego byłego klienta. Zła opinia będzie dla nas bardziej szkodliwa niż nawet jakaś usterka w naszej firmie. Nic tak nie psuje marki w branży jak właśnie czarna reklama.


wspólna praca nad projektem
Author: Nicholas Wang
Source: http://www.flickr.com
Dlatego, aby zbudować dla siebie dobrą markę, trzeba wokół siebie stworzyć grupę wiernych ludzi, klientów, współpracowników i osób pracujących w tej samej branży. Budowanie dobrych kontaktów poprzez spotkania z innymi ludźmi ewentualnie wspólne działania z innymi klientami może nam bardzo dużo dać. Jeżeli jesteśmy młodą firmą, która akurat rozpoczyna działalność w jakiejś branży, to wspólny projekt czy kampania z większą firmą może dać nam sporo ważnych doświadczeń. Zasadniczo współpracujemy z firmą, która jest na rynku już od lat i również ich metody kontaktu a także pracy na rzecz klienta mogą nam wskazać jak należy działać i również jakich pomyłek unikać w przyszłości. Takowa sieć kontaktów, czyli networking może przyjść nam z pomocą jeżeli właśnie wpadniemy w jakieś trudności i samodzielnie będzie problem, aby wyjść z tych kłopotów.

Niemniej w jaki sposób wykonać takową sieć powiązań? Jeżeli dopiero zaczynamy a także nie posiadamy jeszcze zbyt dużo danych kontaktowych, to wskazane jest wtedy uczestniczyć w różnych konferencjach firmowych. Takie zjazdy mogą nas wiele nauczyć, pokazując w jaki sposób możemy prowadzić naszą firmę a także co rozwijać od samego początku. To również miejsce , w którym można wykonać dość dużo formalnych albo nieformalnych spotkań z przedstawicielami innych spółek. Takie spotkania to dobry grunt do stworzenie relacji biznesowych. Jeżeli na zjeździe uda nam się nawiązać z jakimiś firmami kontakt, to wskazane jest go następnie podtrzymywać poprzez kontakty telefoniczne bądź kontakt mailowy - zobacz kompletną ofertę na tej stronie.


praca przez internet
Source: freepik.com
Niemniej nie zawsze możemy sobie pozwolić na aktywne działanie oraz stałe jeżdżenie na takie zjazdy, jeżeli z jakichś powodów nie mogliśmy uczestniczyć w tych imprezach, to równie dobry będzie Internet, gdzie możemy dopisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy oglądać fora branżowe. Nie zapominajmy, iż wszelkie fora internetowe to dobre miejsca na zdobywanie informacji.