Warto zobaczyć

Laserowa korekcja wzroku jak dużo kosztuje oraz czemu trzeba w nią zainwestować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Anomalie oczu są wielce nagminnym efektem, najlepszą opcją konfrontacji z tymi przypadłościami jest noszenie okularów lub nakładanie soczewek. Aczkolwiek obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie usuwają niedoskonałości, a wyłącznie pomagają z nią funkcjonować.


Wyjściem pozwalającym na zawsze pozbyć się szkieł albo soczewek bywa laserowa korekcja wzroku.

Rodzice z niemowlakiem
Author: Mirra Photography (Kristin Jona)
Source: http://www.flickr.com


korekcja wzroku
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Zabieg ten leczy krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm również wszelkie zestawienia tych niedoskonałości wzroku. Za poprawienie odpowiada wiązka lasera excimerowego. Całkowita istota zabiegu polega na tym, aby w sposób perfekcyjny wyprowadzić kształt rogówki narządu wzroku, tak aby wpadające promienie światła skupiały się na siatkówce i dzięki temu produkowały jasny wizerunek. Oczywistym jest zjawisko, że parametry wiązki światła laserowego ustalane są do jakiegokolwiek oka personalnie.


Laserowa korekcja wzorku zrealizowana może zostać pięcioma sposobami, tj. lasik, która zezwala choremu na powrót do normalnego stylu egzystowania nawet już drugiego dnia po zdarzeniu, gdyż ostrość widzenia następuje zaraz po paru godzinach, a samo kurowanie oka przebiega bez bólu. Kolejną metodą jest prk, po której rogówka odbudowuje nabłonek w czasie paru dób, a na okres zdrowienia zakładany jest bandaż w postaci soczewki (www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) kontaktowej, którą likwiduje się po około kilku dniach- Optegra. Cały proces rekonwalescencji po operacji trwa około czternastu dni, a poprawa widzenia pojawia się stopniowo. Metoda lasOptegrarównaniu do poprzednio omówionej jest łagodniejsza i zmniejsza dyskomfort i ból. Epilasik to kolejna z metod, której oczywistą zaletą jest sprawniejsze gojenie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po zabiegu niż w metodzie lasik. Ostatnią z metod jest ptk i stosowana jest głównie do usuwania różnego typu zmian rogówkowych, tj. blizny lub stany zapalne. Przed operacją warto również zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Cennik w przypadku jednego oka znajduje się w przedziale od 1800 do 3600 złotych.


Konkretyzując kolejne pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za dwoje oczu i co obejmuje, odpowiedź jest prosta, kwota się mnoży razy dwa, a więc oscyluje w granicach od 3600 do 7200 złotych, a wspomniana cena poza zabiegiem obejmuje także konsultacje przed zabiegiem i wizytę sprawdzającą.