Warto zobaczyć

Już dziś dowiedź się na czym opiera się opieka paliatywna w Katowicach i z jakiego powodu hospicjum jest dobrym miejscem dla nieuleczalnie chorych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Najprawdopodobniej już każdy spostrzegł, że zabieganie i stres niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Czasem nie da się tego ustrzec, jednakże zdrowe posiłki oraz aktywność fizyczna pozwalają nam przez długi czas być w formie. Niestety, nie wszystko uzależnione jest wyłącznie od nas. Możemy prowadzić zdrowy styl życia przez długie lata, a nagle, nieoczekiwanie zachorujemy. Wszystko będzie w porządku, jeśli okaże się, że wystarczy pobieżne leczenie i wrócimy do formy.


wnętrze szpitala
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Niestety często się zdarza, że nie wszystko jest tak proste jak nam się wydaje. Bez wątpienia na obecną chwilę coraz więcej osób niepokoi się, iż zachoruje na raka czy inną ciężką chorobę. Jeżeli tylko są dobre rokowania to powinniśmy mieć ogromną nadzieję, iż wszystko będzie w porządku. Dużo gorzej jest, jeżeli nadzieja zostaje nam zabrana. W takim wypadku multum pacjentów przeżywa załamanie i pragnie w jednej chwili odejść z tego świata. O ile są to osoby starsze, nie posiadające rodziny to w takim razie nie powinniśmy się im dziwić.

Najgorzej jest, jeśli to rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko może niebawem odejść z tego świata. W takim wypadku powinniśmy stawać na głowie, aby udało nam się zagwarantować godne warunki na ostatnie tygodnie życia. Na pewno rodziny osób śmiertelnie chorych powinny dowiedzieć się, w którym miejscu opieka paliatywna w Katowicach jest na najwyższym poziomie - nasze hospicjum bierze udział w akcji 1% na opiekę paliatywną. Jeśli krewni mają alternatywę, żeby chory pozostał w domku to w takim razie powinien on być regularnie odwiedzany przez kompetentny personel lekarski oraz inne osoby, jakie pomogą w cierpieniu. Zasadniczą rolę odgrywa pielęgniarka, jaka pomaga pacjentowi każdego dnia. Oprócz niej przydatni się również psycholodzy, doktorzy, terapeuci zajęciowi oraz wolontariusze.


korytarz szpitalny
Author: Interested Bystandr
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie bez tych ostatnich opieka paliatywna w Katowicach nie była by tak efektywna. Oprócz tego, osoby które chcą bezpłatnie pomagać nieuleczalnie chorym mile widziane są w każdym hospicjum, takim jak to. To właśnie do nich należy spędzanie wolnych chwil z ludźmi, jacy na stałe muszą zostać w takim ośrodku. Z pewnością wszystkie osoby, które znajdą się w hospicjum Śląsk, będą codziennie miały zorganizowane gry i zabawy oraz indywidualne spotkania z doktorami i psychologami. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na to, aby chory został w mieszkaniu to winniśmy zainteresować się tym, jakie hospicjum będzie najbardziej odpowiednie.