Warto zobaczyć

Co podjąć, by wnoszenie publicznych danin dręczyło mniej? Zobacz!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Mało kto z nas lubi wydawać hajs, nie zauważając efektu tego czynu. Często w ten sposób podchodzimy do wnoszenia podatków. Ujmujemy je jako bijącą po kieszeni daninę dla kraju, które nie potrafi ich wykorzystać.


(Ktokolwiek z nas posiada przecież pomysł na lepsze zagospodarowanie takich wpływów do państwowej kasy, nieprawdaż?) A jednak można zdziałać coś, by ten wydatek dał efekty widoczne gołym okiem.


podatki
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Mówimy, oczywiście, o podarowaniu 1% należnego podatku na rzecz wybranej OPP. Kiedy będziemy wykonywać rozliczenie PIT 2017 program komputerowy, z jakiego potrafimy skorzystać, sam spyta nas, czy pragniemy takowej donacji uczynić - klikaj na Czasem podpowie dodatkowo, na jaką instytucję możemy przekazać tę kwotę. Zastanówmy się nad tym rzetelnie. Prawdopodobnie w pobliżu działa jakaś fundacja czy też stowarzyszenie, na które 1% przekaże mało osób. Warto wtedy wesprzeć to, co bliskie. Wielkie jednostki, ogłaszające się szeroko w gazetach, zawsze wydobędą donatorów. To właśnie te malutkie organizacje, pomagające na gruncie regionalnym i udzielające wsparcia tym, których potencjalnie spotykamy, pożądają takiego wsparcia najbardziej. Czasami doniesienia o takich potrzebach odnajdujemy na ulotkach w skrytce pocztowej albo na plakatach w miejskich miejscach zbornych.


Na którąkolwiek organizację się zdecydujemy, dbajmy, ażeby w deklaracji podatkowej starannie wpisać jej numer wpisu do KRS, bez jakiego urząd skarbowy nie przekaże naszych pieniędzy na dany rachunek. Jeżeli zamierzamy zrobić rozliczenie PIT online 2017 roku, upewnijmy się, że aplikacja, którą używamy, daje okazję autonomicznego wybrania OPP - dobre rozliczenie pit online 2017. Do tego dowiedzmy się, czy dana organizacja prowadzi zbiórkę na pewien konkretny cel, czy raczej składa jeden procent na całościową realizację zadań wynikających ze statutu. W tym pierwszym wypadku w deklaracji będziemy musieli napisać ścisły cel szczegółowy.


Pamiętajmy także, iż 1% naszego podatku możemy oddać także wtenczas, gdy z rachunków wynika nam niedopłata podatku, jak również gdy to US będzie nam zwracał nadpłatę zaliczki na podatek dochodowy. W drugim przypadku kwota, jaką wysyłamy w ramach jednego procenta, może być niewielka, jednakowoż jest taka tylko w naszym mniemaniu - dla fundacji będzie to tak czy inaczej poważny przypływ kasy.