Warto zobaczyć

Jak rozliczyć PIT przez Internet i z jakiego powodu jest to najlepsza forma składania zeznania podatkowego?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Jak co roku na| koniec stycznia oraz kwietnia miliony naszych rodaków zobowiązani są przez stosowne urzędy do złożenia zeznania podatkowego za miniony rok fiskalny. Ogromna liczba Polaków traktuje ten przykry obowiązek z dużym dystansem, zostawiając to na ostatnią chwilę.


Konsekwencje takiego podejścia są widoczne chociażby po ciągnących się w nieskończoność kolejkach w instytucjach skarbowych w ostatnie dni, w jakich możliwe jest składanie deklaracji. Tymczasem wciąż sporo osób zapomina, że jest dostępna szalenie wygodna i efektywna\skuteczna forma rozliczania się z podatku - rozliczenie się online.


Jeśli chodzi o najbardziej popularny dokument jakim jest PIT 37 online rozliczenie nie sprawi problemu nawet wyjątkowo ciężkim internautom. Wystarczy jedynie, że posiadamy komputer z dostępem do sieci oraz aplikację do zapisywania dokumentów w rozszerzeniu PDF, ponieważ w takiej formie będzie zapisywany nasz PIT. Co oczywiste, niezwykle ważny jest odpowiedni program do rozliczania online. Wypada nadmienić, że z PIT 37 wykorzystują ludzie, jacy uzyskują przychód ze stosunku pracy. Są to zatem wszystkie te jednostki, jakie pracują w oparciu o umowę o pracę bądź też popularną “umowę śmieciową”. Dodatkowo w ten sposób rozliczają się również emeryci i renciści jak również i osoby, które zdobyły dochód z tytułu praw autorskich. Jeśli chcemy się przekonać, czy rzeczywiście łapiemy się pod tego typu formularz, trzeba sprawdzić jego pierwszą stronę na której znajdziemy przydatną podpowiedź. Wypełniamy wszystkie potrzebne informacje personalne a następnie powinniśmy przepisać wskazane dane z dostarczonego przez naszego pracodawcę PIT 11. Nie ma co się przejmować w kontekście źle wpisanych danych, ponieważ program dokładnie sprawdza wpisywane informacje jak chociażby numer PESEL.
płace
Author: Matacz
Source: http://www.flickr.com


Tak samo ma się rzecz w przypadku formularza takiego jak PIT 37 online rozliczenie nie przysporzy nam większych problemów - http://www.paragoner.pl/category/rozliczenia/. Jest to papier jaki dotyczy obywateli, jakich uzyskane dochody a także dokonywane odliczenia nie zmieściły się w dziedzinie PIT 37. A więc kiedy uzyskaliśmy przychody przykładowo z tytułu działalności gospodarczej, najmu lokalu. Co niezwykle interesujące, gdy otrzymywaliśmy dochód z tytułu prowadzenia działalności lecz również gdzieś po drodze pracowaliśmy na umowę o pracę, to całość musi być uwzględniona w PIT 36.


Ten rodzaj dokumentu odnosi się także osób, które posiadają dochód z pracy za granicą lecz są zatrudnione przez innego niż polski pracodawcę - http://www.paragoner.pl/. W pierwszej kolejności może to się wydawać odrobinę skomplikowane. Jednak warto dodać, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości wiele programów do rozliczeń w czasie rzeczywistym podpowiada nam które rubryki muszą być wypełnione w formularzu.