Warto zobaczyć

Kto może zgłosić upadłość konsumencką, czyli jakie warunki trzeba spełniać, aby nasze długi zostały umorzone?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Każdy z nas natrafił kiedyś na swojej drodze problemy finansowe i za wszelką cenę próbował wyjść z owego dołka. Większości skupionym na swoim celu jednostkom udaje się zwalczyć i wyjść na prostą, ale niestety nie wszystkim. Przyczyn takiej bezradności jest naprawdę ogrom i to właśnie dla takich ludzi stworzone została upadłość konsumencka.

adwokat, sprawa sądowa,
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Każdy o niej mówi, ale czym tak właściwie jest upadłość konsumencka? Jest to, pochodząca z polskiego prawa upadłościowego i naprawczego możność zredukowania zadłużenia albo nawet jego umorzenia. Jednak gdyby była ona dostępna dla wszystkich każdy zapożyczył by się jak najbardziej, a później powołując się na ten kodeks prawo cywilne adwokat wrocław wniósłby o oświadczenie, że jest niewypłacalny i żąda anulowania jego długów. Dlatego też w przepisach zostały umieszczone specjalne regulacje określające komu przysługuje upadłość konsumencka. Jakie należy więc spełnić warunki aby wyjść z dołka ekonomicznego? Co najważniejsze nie możemy prowadzić w swoim imieniu żadnej działalności handlowej, ponieważ to właśnie ta firma mogłaby przesądzić naszej niewypłacalności. Co więcej nasza marna sytuacja finansowa powinna być skutkiem niezależnej od nas sytuacji, takiej jak na przykład długotrwała choroba i będąca tego skutkiem utrata zatrudnienia. Kluczowe w czasie rozpatrywania przypadku przez wyrok sprawiedliwości jest właśnie upewnienie się, że dłużnik nie zawinił w nawet najmniejszy sposób i w żadnym przypadku nie przyłożył ręki do wzrostu swojego zadłużenia.Gdy jesteśmy przekonani, że wypełniamy wszystkie warunki, warto udać się do najbliższego sądu rozstrzygającego podobne sprawy i zgłosić swoją petycję. Sądy tego typu znajdziemy w wielu większych miastach w danym województwie. Dla Dolnoślązaków będzie to Wrocław lub Wałbrzych, a dla obywateli Mazowsza, stolica. Co ciekawe w poprzednim roku Wrocław i miasto stołeczne znalazły się w pierwszej piątce wydawania największej ilości decyzji o upadłości osobistej. Na ten temat więcej informacji zawiera:

prawo, sąd, wymiar sprawiedliwości
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Jeśli dotknęła nas naprawdę ciężka sytuacja i wypadek losu, który spowodował, że nasze długi stały się nie do spłacenia warto poszukać rozwiązania w sądzie i spróbować zawalczyć o anulowanie lub zredukowanie naszych zobowiązań. Może jest, że wyrok sprawiedliwości podejmie decyzję na naszą korzyść, dzięki czemu będziemy mogli zacząć z czystą kartką funkcjonować w społeczeństwie bez wierzycieli dręczących nas z każdej strony.