Warto zobaczyć

Rozlicz się za rok 2016 przez portal podatkowy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/emerytalnefundusze.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Sprawy podatkowe, komunikacja z urzędem skarbowym i również kwot, podług których powinniśmy się rozliczać, to jedne z najbardziej skomplikowanych spraw, komplikujących działanie kierownikom w naszym kraju. Odmienne kwoty podatku cit, kilka różnych komentarzy przepisów często powoduje zbędne zamieszanie i również prowadzi do stresu łączonego z możliwością kontroli ze ramienia urzędu skarbowego.


Gdy przychodzi czas na rozliczenie deklaracji podatkowej za rok 2016, niemało firm ma z tym problem.


extinguisher
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com


Czym jest portal podatkowy?


Kłopoty w naliczeniach z urzędem skarbowym spędzają wielu kierownikom sen z powiek, toteż mnóstwo ludzi odpowiadających za finanse firmy, z ulgą lub wręcz z radością odebrało fakt, że Ministerstwo Finansów otworzyło w sieci portal podatkowy. Na tej stronie stworzono dwie kategorie podstawowe. Część ogólnodostępna zawiera dane o tym, jakie mamy naliczenia a także pozwala na składanie formularza podatkowego za 2016 rok drogą elektroniczną. Częścią tego portalu podatkowego jest także aplikacja E–deklaracje, który wchodzi w skład większego pakietu E–podatki. Taki portal podatkowy ma również w swojej ofercie informację o tym, w jaki sposób należy uzupełniać pozostałe naliczenia, notatnik z najistotniejszymi zdarzeniami, o których nie powinno się zapomnieć czy także kalkulatory, wyszukiwarki albo przykładowo wypełnione deklaracje podatkowe. Oczywiście w sieci dostępnych jest sporo portali podatkowych. Szukając informacji dotyczących podatków, warto jest skorzystać z portalu rzeczowego - http://pitaks.pl/category/portal-podatkowy/.


Niemal każdy portal rachunkowy umożliwia rozliczenie pit 37 za 2016 rok, jak i innych naliczeń. Niejednokrotnie na witrynach takich, po zalogowaniu mamy dostęp do pozostałych własnych danych podatkowych oraz jest to też własny środek do rozmów z urzędem skarbowym. Tu także zweryfikujemy nasze wyliczenia podatkowe i również będziemy mogli sprawdzić jak było sprawdzone nasze rozliczenie pit 37. Dodatkowo, zalogowanie na witrynie portalu podatkowego otworzy przed nami możliwość bezpośredniej komunikacji z urzędem i również będziemy mogli składać w formie cyfrowej wszelkie dokumenty, jakie chcielibyśmy przesyłać w formie papierowej.


Inne dane i również udogodnienia


Zwykły portal ma jeszcze sporo innych udogodnień. Na nim znajdziemy wszelkie główne dane o podatkach, tu również znajduje się link do informatorów Ministerstwa Finansów - rozliczenie pit 37.
Strona została opracowana z dużą pieczołowitością oraz poszukamy na niej wiadomości o naliczeniach PIT, CIT ewentualnie o stawkach VAT, akcyzie albo pozostałych podatkach.


Chociaż te witryny to nie jedynie czyste stawki podatków, lecz dokładne objaśnienie, czym są konkretne opłaty na rzecz państwa, jak również zasady, czyli podstawy ustawowe do naliczania stawki podatków. Bowiem powinno się przecież wiedzieć nie tylko ile, ale również dlaczego płacimy dany podatek.